30.7.2016    63.ročník bleskového turnaje O putovní pohár obce Kruh

     Ještě než další ročník začal, už jsme museli řešit dost zásadní problém. Dva dna před turnajem se odhlásila Zásada a narychlo se musel změnit systém turnaje. Odehrálo se tedy 21 zápasů, každý s každým 2 x 10 minut. Počasí bylo tentokrát k hráčům přívětivější, sice celý den svítilo slunce, ale teplo bylo celkem únosné. V tomto roce se turnaje zúčastnila tato družstva. Z okresu Jablonec nad Nisou k nám přijel tradiční účastník Sokol Radčice,  z okresu Trutnov Jiskra Podhůří, z Prahy loňský vítěz SK Slavia (družstvo složené z hráčů oddílů z okolí hlavního města, kteří jsou členy fanklubu, nebo odboru přátel) a v neposlední řadě tradiční účastníci ze sousedních vesnic, MříčnáRoztoky. Poprvé, dá-li se to tak vůbec říct i družstvo z části složené z vítězů turnaje žáků v Kruhu z roku 2001. Tento tým hrál pod názvem 1.FC Žamberk 87´. Po organizační stránce bylo znovu vše v pořádku, po celý den se nevyskytla jediná potřeba na cokoliv si od účastníků stěžovat.  Domácí družstvo nastoupilo výhradně se svými hráči a dá se říci, že celý den předvádělo celkem dobré výkony, které postupem času stoupali. Bohužel v důležitých momentech naši hráči buď přecenili svoje možnosti nebo špatně odhadli momentální situaci. Díky tomu jsme prohráli tři zápasy a to je v systému turnaje celkem zásadní moment. Nakonec jsme skončili na pátém místě, když se vítězem stal, možná i trochu překvapivě, naprosto zaslouženě 1.FC Žamberk. Turnaj odřídili Milan Mašek ze Semil a Ivan Štuk z Lomnice nad Popelkou, když udělili čtyři žluté karty, nikoho nevyloučili, odpískali jednu penaltu a uznali 38 gólů.  

v barvách Kruhu nastoupili:

v brance: Kuba Pošepný

v obraně: Martin Kaván, Tomáš Hasman, Martin Jerie, Michal Šmíd a Jakub Hasman

v záloze:  Jirka Pěnička, Marek Salátek, Roman Ruml, Dušan Albrecht a David Jebavý

v útoku:  Honza Kužel, Martin Chomanič a Pavel Grof

 

zápasy:

1.      Jiskra Podhůří - Sokol Kruh           1 : 0 – na hráčích bylo vidět, že se jedná o první zápas a hrál se trochu neuspořádaný fotbal. O vítězi rozhodlo jediné zaváhání v naší defenzívě a prohráli jsme o gól.

2.      1.FC Žamberk 87´ - SK Slavia Praha  1 : 1

3.      Sokol Roztoky – Sokol Mříčná 4 : 0

4.      Sokol Radčice - 1.FC Žamberk 87´ 0 : 2

5.      Sokol Roztoky - SK Slavia Praha  1 : 1

6.      Jiskra Podhůří - Sokol Mříčná  1 : 1

7.      Sokol Radčice -  Sokol Roztoky  0 : 1

8.      Jiskra Podhůří -  SK Slavia Praha   0 : 0

9.      1.FC Žamberk 87´ - Sokol Roztoky  2 : 1

10.   Sokol Kruh  - 1.FC Žamberk 87´   0 : 2 – po předcházejícím zápase, ve kterém náš soupeř docela „přejel“ Roztoky, jsme mohli mít trochu obavy, co nás čeká. Opak byl však pravdou a převahu jsme měli my. Dostávali jsme se do šancí, v rozhodujících momentech však naši hráči volili místo přihrávky na volného spoluhráče zbytečně kličky a o míč jsme přišli.Po dvou skoro navlas stejných situacích přišel rychlý kontr do rozhozené obrany a bylo zle. Je potřeba řícz, že naši obránci soupeře ke skórovaní doslova vybídli. Škoda, prohrát jsme si určitě nezasloužili.

11.   Sokol Radčice - Jiskra Podhůří    0 : 1

12.   Sokol Kruh -  Sokol Mříčná  2 : 2 – asi náš nejméně povedený zápas, dvakrát jsme vedli a vždy o něj po chybách v defenzivě přišli. Obě naše branky dal Honza Kužel, tu druhou z penalty po faulu brankáře na Dušana Albrechta.

13.   1.FC Žamberk 87´ - Jiskra Podhůří   0 : 0

14.   Sokol Kruh -  Sokol Radčice  2 : 1 – hodně špatný začátek a brzy jsme prohrávali. Potom jsme však získávali převahu a po střelách Honzy Kužela a Marka Salátka výsledek zaslouženě otočili.         

15.  SK Slavia Praha - Sokol Mříčná  1 : 0

16.  SK Slavia Praha - Sokol Kruh  0 : 0 – průběh zápasu byl vyrovnaný, skoro bez šancí. Jedinou velkou jsme měli my, bohužel bez patřičného efektu. Soupeře jsme do ničeho vlastně nepustili.

17.  Sokol Mříčná - Sokol Radčice     0 : 3

18.  Sokol Roztoky - Jiskra Podhůří    0 : 3

19.  1.FC Žamberk 87´ - Sokol Mříčná   3 : 0

20.   SK Slavia Praha   - Sokol Radčice  1: 0

21.   Sokol Roztoky – Sokol Kruh 2 : 1 – určitě náš nejlepší zápas. Favorizovaného soupeře jsme dlouho zlobili a o svém vítězství rozhodl až v samotném závěru. Prohrávali jsme a po dalekonosné střele Pavla Grofa jsme dokázali ještě vyrovnat. Soupeř se štěstím nakonec strhl vítězství na svoji stranu.  V zápase se určitě projevil „hlad“ po chybějícím derby v mistrovských soutěžích. I když to byl poslední zápas turnaje, tak se na obou stranách hrálo s vysokým nasazením a byl to určitě nejlepší zápas celého turnaje. Hezká tečka za povedenou akcí.

 

Konečná tabulka:

1.      1.FC Žamberk 87´  6  4 0 2   10 :  2          14

2.      Sokol Roztoky        6  3 2 1     9 :  4          11

3.      Jiskra Podhůří         6  2 4 0     3 :  1          10

4.      SK Slavia Praha      6  2 4 0     4 :  2          10

5.      Sokol Kruh            6  1 2 3    5 :  8             5

6.      Sokol Radčice         6  1 0 5     4 :   7            3

7.      Sokol Mříčná          6  0 2 4     3 : 14            2

 

Po turnaji byl vyhlášen nejlepší střelec, kterým se stal autor 5 branek Michal Válka ze Žamberku. Nejlepšího brankáře vybrali rozhodčí a už potřetí za posledních pět roků se jím stal Petr Kulhánek z Podhůří