O putovní pohár obce Kruh

Kunčice - OP Slavia 1:1, pen. 5:4
Mříčná - Roztoky 2:0
Radčice - FC Harta 1:0

Roztoky 1:0 – jak už se stalo tradicí při mistrovských zápasech, hrál se i tento hodně opatrně. Naši hráči měli o trochu více ze hry a dalekonosným „padáčkem“ Marka Salátka jsme vyhráli a porazili obhájce vítězství.

FC Harta 1:0 – v prvním dějství jsme zahodili dvě jasné šance a potom dlouho hledali klíč k soupeřově brance. To se nakonec povedlo Patriku Holovičovi a znovu jsme těsně vyhráli.

OP Slavia 0:0 – po vyrovnaném prvním dějství se šancí na každé straně jsme se s přibývajícím časem báli až do konce o výsledek. Dopadlo to dobře a jdeme do finále.

Libštát 1:1 – znovu jsme zahodili dvě šance a ke konci první půle na nás po jediném zaváhání gólmana v celém turnaji a po jeho následném „faulu“ odpískal rozhodčí penaltu a soupeř šel do vedení. Čas druhého poločasu neúprosně utíkal a už jsme se pomalu loučili s vidinou vítězství v turnaji. K tomu nás poslal Michal Salátek křížnou střelou po zemi k tyči a mohlo přijít to nejlepší vyvrcholení turnaje a to penaltový rozstřel. A naši střelci až na jednu výjimku stříleli přesně.

1.série: Libštát – brankář chytil 0:0 Jindra Vancl 0:1
2.série: Libštát 1:1 Jirka Kužel 1:2
3.série: Libštát 2:2 Dušan Albrecht 2:3
4.série: Libštát 3:3 Honza Kužel 3:4
5.série: Libštát 4:4 Marek Salátek jenom tyč!!!! 4:4
6.série: Libštát vedle 4:4 Honza Kužel 4:5

Za hodně vysoké teploty jsme pořádali jubilejní, letos už 60.ročník turnaje v kopané. Navíc v tomto roce oslavuje Sokol Kruh 75. výročí založení fotbalu v Kruhu. V roce 1938 oslovili naši předci ligová družstva se žádostí o zaslání dresů a jediný, kdo se ozval, byla pražská Slavia. První kružský fotbalový oddíl si tedy dal jméno SK Slavia Kruh a nastupoval k zápasům v „sešívaných“, červenobílých dresech. I díky tomuto výročí jsme pozvali na turnaj i odbor přátel pražského klubu, který hraje ligu neregistrovaných, a dali akci u příležitosti těchto výročí poněkud jiný „kabát“. Navíc jsme se znovu vrátili k systému rozdělení účastníků do dvou skupin a tedy zápasům o umístění. Hrálo se podle pravidel FAČR na 2 x 12 minut.

Domácí fotbalisté překvapili asi i sami sebe a po dlouhých sedmnácti letech a teprve počtvrté v historii nakonec zaslouženě turnaj vyhráli. Hodně tomu pomohl i vstup do turnaje, když jsme porazili Roztoky. Hráli jsme skoro jenom se svými hráči a to se ještě z turnaje omluvili Michal Raim, Marek Mazurkiewicz, Tomáš Hasman (oba na přestup z Lomnice), Pavel Chomanič, Roman Ruml (hostování z Roztok).

V našich barvách nastoupili: v brance: Michal Boháč (regionální soutěž v Rakousku, dobře zaplnil jediné bolavé místo v naší sestavě, oba naši brankáři se omluvili) v obraně: Jindřich Vancl, Jakub Hasman, David Jebavý, Martin Jerie v záloze: Martin Chomanič, Patrik Holovič (dorost FK Turnov – Pěnčín), Luděk Janata, Jan Dušek, Jiří Vejnar, Dušan Albrecht, Marek Salátek v útoku: Jan Kužel, Jiří Kužel, Iveta Jeriová, Michal Salátek

Turnaj řídili rozhodčí ze Semil Jiří Šubrt a Milan Mašek. Nedali ani jednu žlutou, na druhou stranu ale tři červené karty všechny za dost hrubé protesty.

Před závěrečným vyhlášením výsledků byli odměněni za dlouholetou pomoc kružskému fotbalu drobnou pozorností Mirek Pavlata, Josef Žemba a Petr Albrecht. Pamětní list a přívěšek s emblémy ke vzpomínce na 75.výročí založení oddílu (z jedné strany červeno bílý dres SK Slavia) a na 60. Ročník turnaje (z druhé strany azurový dres současného Sokola Kruh) dostali všichni přítomní bývalý fotbalisté domácího oddílu. Tichou vzpomínkou byla uctěna památka nedávno zesnulého zakladatele turnaje Jiřího Jakoubka, stejně tak i členů tehdejšího výboru Jaroslava Svobody a Jiřího Bryknara. Potom byli představeni jednatel oddílu z dob založení Jaroslav Hrdlička a člen tehdejšího oddílu Ladislav Pršala, který „funguje“ podle svých možností do dnešního dne. Oběma, kromě poděkování a upomínkových předmětů na památku, byli přede všemi přítomnými předány hráčem Slavie repliky historických dresů Pepiho Bicana a Františka Veselého, které měli oba rádi a kteří byli jejich vzory. A potom už došlo na závěrečné předání cen pro družstva a hráče. Nejlepší brankářem byl rozhodnutím rozhodčích vyhlášen Tomáš Dvorský ze Slavie a nejlepší střelcem se stal Jindřich Šíf z Jiskry Libštát. A POTOM UŽ PŘIŠLA CHVÍLE PRO DOMÁCÍ, KTEŘÍ MOHLI PO DLOUHÝCH 17. LETECH KONEČNĚ ZASE ZVEDNOUT POHÁR PRO VÍTĚZE NAD SVOJE HLAVY. Určitě si za předvedené výkony na turnaji vítězství zasloužili a možná to i byla náplast na hodně nepovedenou jarní část okresního přeboru a sestup o třídu dolů.