O putovní pohár obce Kruh

Mříčná - Kopidlno 1:1, pen. 4:3
Roztoky - Velká Bíteš pen. 5:2
Radčice - Horní Branná pen. 3:2

Radčice 2:0 – mimo začátku jsme měli zápas ve svých rukách a soupeři toho moc nedovolili. Naše branky dali Petr Haken a Lukáš Kudrman

Mříčná 1:1 – – začátek patřil nám, potom jsme vyklidili pole a nechali hrát soupeře. S přibývajícím časem jsme se dostali pod tlak a bylo zle. Po centru za obranu jsme prohrávali. Naštěstí se do konce povedlo vyrovnat Marku Salátkovi z penalty.

Roztoky 2:1 – hned od začátku jsme byli lepší a bylo jen otázkou času, kdy otevřeme skore. První branku dal Martin Chomanič a hned potom druhou Petr Haken. Namísto dorazení soupeře jsme si nechali dát hloupý gól a zápas ještě zdramatizovali. Roztoky toho však moc nepředvedly a tak jsme šli do finále.

Studenec 1:2 – favorizovaný Studenec potvrdil svoji roli a snad jenom mimo konec zápasu byl lepší. Naši branku a vůbec první v barvách Kruhu dal Jirka Vejnar.

V tradičním turnaji nás tentokrát zradilo počasí. Celý týden bylo naše hřiště zmáčeno dost velkými dešťovými přívaly a když už konečně vypadalo, že se to srovná, bylo v sobotu vše naopak. Kolem deváté hodiny začalo dost pršet. První přeháňku, pokud se to dá tak vůbec nazvat, hřiště ještě uneslo. Navíc vylezlo i slunce. Po té druhé a ještě vydatnější už začalo být zle. Tráva začala hnědnout a plocha měknout. Tak se počasí střídalo vlastně celý den, někdy zahřmělo a ve finále navíc padaly i kroupy. Hřiště trpělo a my s ním. Nakonec se druhý den ukázalo, že nebude tak zle a až hřiště vyschne a zválcuje se, bude vše zase v pořádku. Kvůli obavám o hrací plochu a po dohodě s účastníky turnaje se zápasy o 5. - 8. místo nehráli a kopali se jenom penalty. I tak to ale byl pro všechny dost záběr, těžký terén bral daleko rychleji hráčům síly. Po organizační stránce se turnaj jako vždy podařil, za to patří všem velký dík. To samé platí i pro ty, kteří se podíleli na přípravě celé akce. Hřiště a vše potřebné se muselo připravovat dvakrát znovu, velký vítr ve čtvrtek vše obrátil naruby a veškerá práce byla pryč. Navíc nešel dlouho ani proud a tak jsme měli v záloze připravenou elektrocentrálu. Ta naštěstí nebyla potřeba a tak se začalo v sobotu za pro náš turnaj „normálního“ slunečného počasí. Ráno nic nenasvědčovalo tomu co je výše zmíněno. Před vlastním turnajem proběhlo losování a i když jsme jako poslední čekali, co na nás zbude, byl los tentokrát více než nakloněn na naši stranu.

V našich barvách nastoupili: v brance: Jára Pochop, v obraně: Martin Jerie, Marek Salátek, Jirka Pěnička, David Jebavý, v záloze: Honza Kužel, Lukáš Kudrman, Kuba Hasman, Luděk Janata, Martin Chomanič, v útoku : Petr Haken, Michal Salátek, Luboš Brož, Jirka Vejnar

Nejlepším střelcem byl se třemi brankami Michal Hradecký z SK Studenec. Nejlepším brankařem byl zvolen Jiří Komárek z TJ Kopidlno. Turnaj řídili rozhodčí Milan Mašek ze Semil a Milan Gazdík z Bělé (dali 3x červenou a 3x žlutou kartu ). Při vyhlášení výsledků jsme se rozloučili s Jirkou Pěničkou, který přestupuje do místa svého bydliště, do Sokola Kounice (OP Nymburk).