O putovní pohár Krkonošských sýráren a mlékáren HZ

Radčice - Roztoky 1:1 pen. 6:5
Kruh - Bělá 1:1 pen. 5:4
Mříčná - Lukor 2:0

Tak jsme se konečně dočkali. Dlouho očekávaný turnaj a vlastně událost pro celý okres je už teď za námi. Turnaj sice začal s půlhodinovým zpožděním, ale to nic nezměnilo na tom, že se moc povedl, a že jsme všem hostům ukázali, co jsme schopni uspořádat. Protože to byl turnaj jubilejní, tak jsme tentokrát odměnili i družstvo, které skončilo na posledním místě (to, co dostali, by na některých turnajích nedostal ani vítěz).

Na turnaj jsme pozvali bývalé hráče, kteří odehráli alespoň tři sezóny za dospělé. To se setkalo s velikou odezvou a ze 75 pozvaných hostů jich přišlo na turnaj 54. Bylo až dojemné, jak se setkávají po dlouhých letech starší páni (nejstaršímu bylo už 80) a někdy musejí i hodně přemýšlet, aby poznali své bývalé spoluhráče. Někteří dorazili na turnaj už v 8 hodin ráno a odcházeli až po vyhlášení výsledků, tedy dlouho po 17 hodině. Všichni se potom spolu vyfotili a byl to opravdu zajímavý pohled na bývalé fotbalisty ve věku od 36 do 80 let. S přibývajícím časem se rozproudila i zábava a třeba to , jak se dali dohromady všichni bývalí brankaři - a co jich bylo. Na společnou fotku (chyběli jenom Vl.Sedláček, Ivo Vancl, Luděk Jirouš a Bláha Janouch) jsme k nim poslali i současného brankaře Luboše Dlabolu, který si musel připadat jako hodně malý klučina.

Po skončení zápasů o umístění byl slavnostně uveden do života Kruhu nový znak obce a prapor, který teprve nedávno schválila Poslanecká sněmovna. Potom došlo k předání pozorností pro zakladatele turnaje pana Jiřího Jakoubka, jednatele oddílu v době založení pana Jaroslava Hrdličku a pro členy oddílu, kteří se hodně zasloužili o zdárný průběh turnaje před padesáti roky, a to pro pány Jiřího Bryknara a Jaroslava Svobodu. Zvláštní pozornost potom obdržel i Ladislav Pršala, který byl sice v době založení na vojně ale protože jeho jméno patří neodmyslitelně k turnaji, tak jsme nezapomněli ani na něho. Potom dostali pozornost (mimochodem dost hodnotnou) i vybraní jednotlivci ze zúčastněných oddílů. Z těch našich to byli Jan Buchar a Mirek Pavlata. Stejnou pozornost (tác s vytištěným znakem obce a údaji o turnaji a dva díly historie českého fotbalu v knihách nakladatelství Olympia) dostali i rozhodčí, kteří u nás byli na turnaji už po několikáté. Byli to pánové Ivan Štuk a Roman Maťátko (na turnaji po jedenácté). Potom úplně rozhodili hráči domácího oddílu pisatele těchto řádků, sekretáře domácího oddílu Jirku Sedláčka, když mu přede všemi poděkovali a dali mu pozornost za družstvo mužů. Ten potom dost dlouho nevěděl jak má reagovat, protože vůbec nečekal, že ho něco takového může potkat. JÁ VÁM ZA TO MOC DĚKUJU. Po těchto příjemných chvilkách už konečně došlo i na vyhlášení výsledků, oddíly byly v letošním ročníku bohatě odměněny a určitě na tento turnaj nezapomenou.

Teď už ale k vlastnímu turnaji: Znovu jsme postavili 2 družstva a v sestavě mužů nastoupili

v brance: Luboš Dlabola

v obraně: David Jebavý , Jindra Vancl , Standa Sedláček , Pepa Líbal

v záloze: Honza a Michal Salátkové , Jirka Pěnička , Marian Blahout ,Martin Chomanič a Mirek Rada

v útoku : Martin Jerie a Petr Haken

Za dorost hráli kromě stabilního kádru ještě hosté, a to Hartig a Heřmanský (kmenoví hráči Víchové), Laušman z Jilemnice a Marek Salátek (je sice náš, ale teď je na hostování ve Studenci), navíc hrál dorost pod názvem jednoho ze sponzorů, jako Lukor.

Po celý den pískali výše zmínění rozhodčí a tentokrát odpískali i hodně penalt (šest, ale polovina nebyla proměněna) a rozdali i nějaké karty (3x žlutá).

Kruh - Lukor 1 : 0 - začátek patřil nám a brzy dal Petr Haken branku. To však bylo nadlouho vše a už jsme se jenom báli o výsledek. Nejdříve Luboš Dlabola chytil dost přísně nařízenou penaltu av potom nás musel ještě několikrát podržel . Povinné vítězství bylo nakonec hodně utrápené.

Kruh - Libštát 3 : 0 - hodně krutá sprcha , výsledek však naprosto odpovídá průběhu zápasu a skore mohlo být ještě vyšší. Hosté nám na dlouhé minuty nepůjčili míč a procházeli přes nás jako nůž máslem.

Kruh - Roztoky 0 : 1 - o trochu lepší výkon než v předchozím zápase , ale opět jsme si vlastně nevytvořili žádnou šanci a chvíli koncem inkasovali.

Kruh - SK Jivan Bělá 1 : 1 pen: 5:3 - vyrovnané utkání , které rozhodovali až penalty. Tam jsme byli stoprocentní . Branku v normální době dal Michal Salátek penalty postupně proměnili David Jebavý,Jindra Vancl, Standa Sedláček,Martin Chomanič a Mirek Rada

Po turnaji byl vyhlášen nejlepší střelec, kterým se po losu (4 kandidáti) stal Milan Lukeš z Libštátu.

Co říci na závěr? Snad jen to, že by se turnaj dal zhodnotit dost podobně jako první ročník. To je, že organizace a průběh turnaje byly perfektní, jenom domácí zklamali. Ale teď už vážně. Turnaj se povedl po všech stránkách, udělali jsme spoustě lidí radost a všichni vydrželi i delší vyhlášení (téměř 45 minut) bez sebemenších protestů. Tento turnaj můžeme zakončit slovy jednoho z odměněných, Jaroslava Svobody, která znějí jako veliká pochvala pořadatelům:

„Za všechno vám děkuju a přál bych se dožít stého výročí založení turnaje.“