Karel Lebeda, asistenti Július Lupa a Martin Řezníček (všichni Jablonec nad Nisou)

Jan Kužel, Mich. Salátek (84. J.Pěnička)

Průběh zápasu:

Znovu za velkého vedra jsme po 15 letech přivítali na našem hřišti fotbalisty z Mírové
pod Kozákovem, kteří z krajského přeboru každý rok sestupovali o třídu níž až k nám
„do pralesa“. To by nebylo nic tak zvláštního, to se někdy stává., něčeho nezvyklého jsme se dočkali spíše na naší straně. Nečekaná a hodně potřebná byla výpomoc na postu gólmana od Járy Pochopa, který pomohl zalepit díru na tomto místě. Další zvláštnost, tedy pokud se to tak dá nazvat, byla delegace tří rozhodčích z Jablonce nad Nisou. Určitě by se nad tím měl někdo hodně vážně zamyslet, jak jsou delegováni sudí na zápasy. Už minulý zápas byl trochu mimo mísu, na utkání s SF Studenec (jiný název pro Dolní Brannou), řídil sudí právě z této vesnice. Co k tomu dodat. Na druhou stranu zase pískali jablonečtí sudí celkem dobře. Vlastní zápas jsme rozehráli dobře a byli až na menší výjimky v prvním dějství lepší. I ty největší šance však zůstali nevyužité, měli jsme i hodně štěstí,
to když jsme po chybách ve středu pole nechali vyniknout našeho gólmana. Druhý poločas jsme začali dobře a brzy šli do dvoubrankového vedení. To jsme potom udrželi až do konce i přes rostoucí tlak soupeře. Že našim hráčům ubývala síla se nemůžeme moc divit, vždyť věkový průměr družstva, které nastoupilo do zápasu, je skoro 35 roků. I s tímto opakujícím se „hendikepem“ jsme po čtyřech kolech stále bez porážky.
Začátek zápasu byl trochu „splašený“ a skoro bez obran. Hned z prvního útoku nám soupeř dovolil ohrozit branku střelou z 25 metrů, z protiútoku mohlo udeřit i na naší straně. V rozhozené obraně jsme
dovolili hostům dostat se do „mega“ šance, skóre se neměnilo. Hra se potom uklidnila a hrál se vyrovnaný, ale celkem nezáživný fotbal se spoustou nepřesných přihrávek. Pomalu jsme však přebírali iniciativu a nastěhovali se na polovinu našeho protivníka. Začali se rodit i šance. Tu první měl ve 13´ minutě po centru Honzy Kužela Martin Chomanič. Jeho hlavičku zblízka brankář doslova zázračně vyrazil. Za tři minuty se situace opakovala, Honza kopal roh, Martin hlavičkoval a na konci znovu gólman. Ve 20´minutě jsme předvedli moc hezkou akci. Jára Pochop výkopem našel Marka Salátka, z jeho kopaček šel míč za obranu na Honzu Kužela, který zpětnou přihrávku na vápno vyzval k zakončení spoluhráče, který mu poslední přihrával. Střela z Markových kopaček bohužel cíl nenašla.
Za minutu poslal trestný kop za obranu Marek Salátek, Martin Jerie ale sám před brankářem netrefil míč. Hrálo se čím dál víc na polovině hostů a náš tlak volal po gólu, to nám ale nebylo v první polovině asi souzeno. Ve 33´minutě po dalším centru za obranu mířil hlavou Martin Jerie do tyče. V zápětí však mohl přijít trest. Rychlý útok do otevřené obrany však soupeř nedokázal zakončit. Bohužel jsme zapomínali na zadní vrátka a podobné útoky se opakovaly. Dvakrát nás podržel před samotným hráčem Jára Pochop a jenom ukázal, že by to mohl občas zase zkusit. Byl by určitě platný článek naší sestavy,spoluhráče svými zákroky a jistotou hodně podržel a do kabin se šlo za stavu 0 : 0.
Druhý poločas začali lépe hosté a hned na začátku kopali z dobré pozice trestný kop. Jára Pochop byl na místě. V 50´ minutě převzal na polovině míč Marek Salátek a šel bez ataku sám k soupeřově brance a na vápně přihrál Honzovi Kuželovi, který míč „uklidil“ k tyči a poslal nás do spravedlivého vedení. Za tři minuty jsme vedli už o dvě branky. Mírovští obránci „poslali“ od středového kruhu do brejku autora naší úvodní branky a ten vymetl pavouky i u druhé tyče. 2 : 0. Po hodině hry to vypadalo, že chceme soupeři vrátit jeho předchozí nabídku před gólem. Martin Chomanič poslal míč hlavou jen těsně vedle vlastní branky. Podobně se zachoval za pět minut i David Jebavý, když přihrál protivníkovi do velké šance, míč skončil naštěstí znovu vedle. Potom jsme se třikrát ukázali my, respektivě Honza Kužel. Nic se bohužel neujalo. Začali nám docházel síly a hosté byli stále častěji před naší brankou, získali i docela převahu. S koncovkou však na tom byli hodně špatně a mohli jsme tak slavit další vítězství. Zápas řídil Karel Lebeda z Jablonce nad Nisou a je potřeba říct, že přes svůj pokročilý věk (70 let) pískal velice dobře a ani k tomu nepotřeboval žádné karty k urovnání morálky na hřišti.