SK Mírová
10.09.2016 - 16:00
50., 53. Kužel
Karel Lebeda, asistenti Július Lupa a Martin Řezníček (všichni Jablonec nad Nisou)

J.Pochop
L.Mikolášek, T.Hasman, M.Jerie, L.Zikeš (84. M.Jahn)
D.Jebavý, M.Chomanič, Mar.Salátek, R.Ruml
Jan Kužel, Mich. Salátek (84. J.Pěnička)

Znovu za velkého vedra jsme po 15 letech přivítali na našem hřišti fotbalisty z Mírové
pod Kozákovem, kteří z krajského přeboru každý rok sestupovali o třídu níž až k nám
„do pralesa“. To by nebylo nic tak zvláštního, to se někdy stává., něčeho nezvyklého jsme se dočkali spíše na naší straně. Nečekaná a hodně potřebná byla výpomoc na postu gólmana od Járy Pochopa, který pomohl zalepit díru na tomto místě. Další zvláštnost, tedy pokud se to tak dá nazvat, byla delegace tří rozhodčích z Jablonce nad Nisou. Určitě by se nad tím měl někdo hodně vážně zamyslet, jak jsou delegováni sudí na zápasy. Už minulý zápas byl trochu mimo mísu, na utkání s SF Studenec (jiný název pro Dolní Brannou), řídil sudí právě z této vesnice. Co k tomu dodat. Na druhou stranu zase pískali jablonečtí sudí celkem dobře. Vlastní zápas jsme rozehráli dobře a byli až na menší výjimky v prvním dějství lepší. I ty největší šance však zůstali nevyužité, měli jsme i hodně štěstí,
to když jsme po chybách ve středu pole nechali vyniknout našeho gólmana. Druhý poločas jsme začali dobře a brzy šli do dvoubrankového vedení. To jsme potom udrželi až do konce i přes rostoucí tlak soupeře. Že našim hráčům ubývala síla se nemůžeme moc divit, vždyť věkový průměr družstva, které nastoupilo do zápasu, je skoro 35 roků. I s tímto opakujícím se „hendikepem“ jsme po čtyřech kolech stále bez porážky.
Začátek zápasu byl trochu „splašený“ a skoro bez obran. Hned z prvního útoku nám soupeř dovolil ohrozit branku střelou z 25 metrů, z protiútoku mohlo udeřit i na naší straně. V rozhozené obraně jsme
dovolili hostům dostat se do „mega“ šance, skóre se neměnilo. Hra se potom uklidnila a hrál se vyrovnaný, ale celkem nezáživný fotbal se spoustou nepřesných přihrávek. Pomalu jsme však přebírali iniciativu a nastěhovali se na polovinu našeho protivníka. Začali se rodit i šance. Tu první měl ve 13´ minutě po centru Honzy Kužela Martin Chomanič. Jeho hlavičku zblízka brankář doslova zázračně vyrazil. Za tři minuty se situace opakovala, Honza kopal roh, Martin hlavičkoval a na konci znovu gólman. Ve 20´minutě jsme předvedli moc hezkou akci. Jára Pochop výkopem našel Marka Salátka, z jeho kopaček šel míč za obranu na Honzu Kužela, který zpětnou přihrávku na vápno vyzval k zakončení spoluhráče, který mu poslední přihrával. Střela z Markových kopaček bohužel cíl nenašla.
Za minutu poslal trestný kop za obranu Marek Salátek, Martin Jerie ale sám před brankářem netrefil míč. Hrálo se čím dál víc na polovině hostů a náš tlak volal po gólu, to nám ale nebylo v první polovině asi souzeno. Ve 33´minutě po dalším centru za obranu mířil hlavou Martin Jerie do tyče. V zápětí však mohl přijít trest. Rychlý útok do otevřené obrany však soupeř nedokázal zakončit. Bohužel jsme zapomínali na zadní vrátka a podobné útoky se opakovaly. Dvakrát nás podržel před samotným hráčem Jára Pochop a jenom ukázal, že by to mohl občas zase zkusit. Byl by určitě platný článek naší sestavy,spoluhráče svými zákroky a jistotou hodně podržel a do kabin se šlo za stavu 0 : 0.
Druhý poločas začali lépe hosté a hned na začátku kopali z dobré pozice trestný kop. Jára Pochop byl na místě. V 50´ minutě převzal na polovině míč Marek Salátek a šel bez ataku sám k soupeřově brance a na vápně přihrál Honzovi Kuželovi, který míč „uklidil“ k tyči a poslal nás do spravedlivého vedení. Za tři minuty jsme vedli už o dvě branky. Mírovští obránci „poslali“ od středového kruhu do brejku autora naší úvodní branky a ten vymetl pavouky i u druhé tyče. 2 : 0. Po hodině hry to vypadalo, že chceme soupeři vrátit jeho předchozí nabídku před gólem. Martin Chomanič poslal míč hlavou jen těsně vedle vlastní branky. Podobně se zachoval za pět minut i David Jebavý, když přihrál protivníkovi do velké šance, míč skončil naštěstí znovu vedle. Potom jsme se třikrát ukázali my, respektivě Honza Kužel. Nic se bohužel neujalo. Začali nám docházel síly a hosté byli stále častěji před naší brankou, získali i docela převahu. S koncovkou však na tom byli hodně špatně a mohli jsme tak slavit další vítězství. Zápas řídil Karel Lebeda z Jablonce nad Nisou a je potřeba říct, že přes svůj pokročilý věk (70 let) pískal velice dobře a ani k tomu nepotřeboval žádné karty k urovnání morálky na hřišti.