Sport Future Studenec
Sokol Kruh
2:2 (2:2)
4. kolo
03.09.2016 - 17:00
Branky: 
8. Jahn, 21. Kužel
Rozhodčí: 
Pavel Dytrych (Dolní Branná)
Karty: 
ŽK: 0:1 (Kužel)
Diváků: 
70
Sestava: 

J.Pošepný
L.Mikolášek, T.Hasman, M.Jerie, M.Kaván (52´ M.Šmíd)
D.Jebavý (80´ L.Zikeš), M.Chomanič, M.Jahn, R.Ruml
Jan Kužel, Mich. Salátek

Průběh zápasu: 

V dalším kole jsme zajížděli k doposud v soutěži stejně úspěšnému družstvu, na hřiště
do Dolní Branné, kde má svoje domovské sídlo druhé družstvo ze Studence. Samozřejmě
se jedná o fotbalisty s Dolní Branné, ale podle platných nařízení FAČR nemůže hrát oddíl z jiného okresu soutěže toho sousedního a proto si dolnobrannští fotbalisté „založili“ nový
se sídlem v tom našem. Proto se tedy jmenují SF Studenec a doručovací adresu mají také tam. Zápas jsme začali výborně a brzy vedli o dvě branky. Když jsme zahodili další velkou šanci, tak místo rozhodnutí jsme se skoro po celý zbytek zápasu bránili. Domácí si i přes převahu žádnou velkou šanci nevytvořili. Hodně střel končilo nad břevnem nebo jim zabránil několikerým včasným vyběhnutím náš mladý brankář. Nakonec jsme i mohli vyhrát, když
se v závěru dostal do naší jediné šance za druhý poločas Honza Kužel, domácí gólman však byl proti. Bod je vzhledem k průběhu utkání tak trochu vydřený a dá se říci, že i zlatý.
Na začátku se hrál vyrovnaný fotbal, míč se pohyboval od vápna k vápnu. První a velkou šanci měli domácí. V 6´minutě mohl nikým nehlídaný hráč otevřít skóre. Z penalty mířil naštěstí těsně nad. Za dvě minuty jsme šli do vedení. Honza Kužel vybojoval míč, přihrál volnému Martinu Jahnovi a ten po kličce „uklidil“ míč střelou z vápna nechytatelně k tyči. Domácí to nijak nezlomilo, spíše naopak. Začalo se hrát více na naší polovině. Po čtvrthodině kopali naši hostitelé dva rohy hned po sobě a jen díky našemu brankáři zůstalo skóre stejné. Ve 21´minutě nechala brannská obrana tak dlouho bez ataku na vápně Honzu Kužela, než mu nezbylo nic jiného, než poslat míč pro změnu k druhé tyči a vedli jsme o dvě branky. Naše hostitele to na chvíli zastavilo, dlouho jsme si však neoddechli. Ve 27´minutě už bylo zle. Záloha nestíhala hlavně dozadu a většinou chodilo 7 domácích hráčů na 4 naše. Právě
při takovém přečíslení byl Kuba Pošepný po střele k tyči bez nároku a domácí byli zpět
ve hře. Za dvě minuty jsme udělali další chybu. Gólman včasným vyběhnutím míč vyrazil
na další roh. Domácí nás přehrávali čím dál více a bylo jen otázkou času, kdy bude vyrovnáno. To se jim povedlo ve 41´minutě. Znovu nikým neatakovaný hráč měl čas si míč připravit a bombou do šibenice z 20 metrů nedal Kubovi jakoukoliv šanci. Poločas tak skončil nerozhodně a vzhledem k aktivitě domácích nás nečekalo ve druhém dějství nic lehkého.
Dolní Branná začala druhý poločas stejně, jako ten první. Hrálo se tedy pořád na naší branku. Domácí si to však dělali zbytečně složité a místo zakončení si často na vápně tak dlouho přihrávali, až naši hráči dokázali nebezpečí odvrátit. A když už vystřelili, tak mířili často jenom těsně nad. V 68´minutě nás podržel už po několikáté Kuba Pošepný, když vykryl další velkou šanci. V 70´minutě si vybrala svoji slabou chvilku i domácí obrana. Po chybě
se do šance dostával Honza Kužel, brankář však stačil jeho střelu na poslední chvíli vytlačit na roh. Hned z protiútoku nás dvakrát po sobě podržel i náš gólman. Potom „trochu úřadoval“ pan rozhodčí. Michal Salátek byl na polovině hodně nevybíravě zezadu atakován přes achilovky, měli jsme míč a mohli jít do rychlého brejku. Chvíli to vypadalo, že nám pan sudí chce nechat výhodu, ale nebylo tomu tak. Hned jsme přišli o míč a píšťalka sudího mlčela. Ani kartu soupeř nedostal a mohla to být klidně i ta červená. Pravidla jsou v tomto případě dost jasná. Do konce zápasu chybělo deset minut a pořád jsme se spíše bránili. Remízu jsme
i přes dvouminutové nastavení dokázali udržet a dál zůstáváme bez porážky. Zápas řídil „tak trochu domácí“ rozhodčí Pavel Dytrych a dal Honzovi Kuželovi žlutou kartu za faul.