Sokol Kruh
Sokol Martinice
4:1 (4:1)
3. kolo
27.08.2016 - 14:00
Branky: 
14., 45. Chomanič M., 18. Albrecht D., 30. Ruml R.
Rozhodčí: 
Josef Dytrt (Lomnice nad Popelkou), asistenti Dušan Bukvička (Mnichovo Hradiště) a Roman Rympler (Ohrazenice)
Karty: 
ŽK 0:2
Diváků: 
60
Sestava: 

P.Grof
L.Mikolášek, T.Hasman, M.Jerie, M.Šmíd
D.Jebavý (63´M.Kaván), M.Chomanič, Mar.Salátek, D.Albrecht
Jan Kužel, R.Ruml (74´L.Zikeš),

Průběh zápasu: 

Za velkého vedra jsme přivítali na našem hřišti sousedy z Martinic. Zápasy s tímto soupeřem bývají hodně nervózní a pro rozhodčí ne zrovna moc lehké. Tenhle však byl celkem jednoduchý, byli jsme hned od začátku o něco lepší a dokázali jsme i proměňovat šance. Hosté se s přibývajícím časem spíše věnovali mluvení a to na krajské sudí, kteří toto utkání řídili, moc nebylo. Martiničtí můžou být rádi, že vůbec dohráli v plném počtu Druhý poločas byl už tak trochu zbytečný, hráči toho měli docela plné zuby a tak se postupem času už spíše jenom chodilo. Vítězství jsme si zasloužili a mohlo být klidně i vyšší. I tak je to dobrý start
do nové sezóny, po poněkud vydřeném vítězství v minulém kole další plný bodový zisk.
Hned od začátku zápasu jsme přebrali iniciativu na svoje kopačky my. Z první akce mířil hlavou po centru zprava Roman Ruml těsně vedle. Další akce byla podobná, po dalším centru z pravé strany sebral míč z hlavy Martinu Chomaničovi obránce na další roh. Ve 14´minutě jsme už ale vedli. Marek Salátek poslal míč za obranu na Honzu Kužela, který se uvolnil
a nahrál volnému Martinu Chomaničovi a ten se z 12 metrů nemýlil. Za dvě minuty měl možnost Martin Jerie, gólman byl proti. Z protiútoku o sobě dali poprvé vědět hosté, útok
do otevřené obrany však nedotáhli ani do nějaké šance. V 18´minutě šel sám na brankáře Roman Ruml, trefil však jenom jeho. Nepřestal však hrát a křížným centrem našel Dušana Albrechta, který díky velkému důrazu měnil skóre podruhé. Potom jsme po chybě dovolili soupeři orazítkovat břevno naší branky a měli tedy i štěstí. Po půlhodině špatně vyběhl v celém zápase hodně nejistý martinický brankář, Honza Kužel mu ve vápně sebral míč,
přihrál před branku přesně do nohy volnému Romanu Rumlovi a vedli jsme už o tři branky. Dvě minuty před koncem poločasu jsme si vybrali jednu z mála slabších chvilek v prvním dějství. Záloha neudržela míč a obránci si potom pro změnu dávali přednost, kdo zasáhne. Hostující útočník měl na vápně dost času na přesnou trefu k tyči a tím zdramatizování celkem jasného průběhu zápasu. Naštěstí hned po rozehrání jsme je vrátili zpět na zem. Po rohu Honzy Kužela uzavřel hlavou skóre poločasu a jak se později ukázalo i celého zápasu, Martin Chomanič.
Do druhé půle jsme šli s tím, že si pohlídáme začátek a ještě zkusíme přidat nějaký gól. Bohužel jsme dost zatuhli a laxním přístupem dostali hosty trochu zpět do hry. Martinice byli najednou lepší a hrálo se spíše na naši branku. Vrchol všeho asi bylo „představení“, které spolu předváděli před naší brankou Tomáš Hasman a Pavel Grof. Celkem zbytečné přihrávky a kličky na postu posledních hráčů si hodně koledovali o trest. Martinice však byli hodně neškodné a po pár „hodně slyšitelných“ výměnách názorů se vše vrátilo tam, kde jsme
to chtěli mít. Hned z našeho prvního útoku ve druhém poločase (běžela už 60´minuta) nacentroval Marek Salátek před branku a míč z kopaček Martina Chomaniče se otřel zvenčí o tyč. Dvacet minut před koncem měl před sebou prázdnou branku po dalším z mnoha kiksů hostujícího brankáře Roman Ruml, byl z toho nakonec jenom roh. Bylo čím dál víc vidět, že toho všichni už mají plné zuby,
po hřišti se spíše už jenom chodilo než běhalo. Naši hráči si výsledek bez problémů pohlídali, soupeř se až do konce věnoval jenom protestům a to bylo něco na krajské sudí. Zachovali však nadhled
a zůstalo jenom u dvou žlutých za mluvení. To, že k nám přijeli tři sudí a že nás to i podle toho samozřejmě stálo, je už jiná věc a spíše by se nad tím měl zamyslet někdo jiný. Jinak je dobře,
že přijeli, bez delegovaného rozhodčího by tento zápas asi moc dobře nedopadl.