Sokol Zálesní Lhota

L.Zikeš, T.Hasman, M.Jerie, L.Mikolášek
D.Jebavý (68´M.Kaván), M.Chomanič, Mar.Salátek, D.Albrecht
Jan Kužel, Mich.Salátek

Před výbornou návštěvou a na začátek října za nezvykle teplého počasí jsme přivítali souseda z tabulky. Začátek zápasu jsme se bránili, postupem času jsme začali být lepší a získali dost velkou převahu. V prvním dějství se hrál na „prales“ docela pěkný fotbal a to hlavně z naší strany. Druhá půle už byla vyrovnanější, že zůstanou všechny tři body doma, jsme rozhodli těsně před koncem a dál zůstáváme na druhém místě.
Do zápasu jsme vstoupili dost rozpačitě a během prvních dvou minut se na nás kopali tři rohy. Hosté byli „na koni“ a museli jsme se bránit. Do první šance se ale dostal Michal Salátek, z vápna mířil zbytečně zbrkle nad branku. Potom jsme měli štěstí, po střele po zemi proletěl míč jen těsně vedle tyče. Pomalu jsme přebírali iniciativu na svoje kopačky,
do vedení šel ale po zaváhání obrany náš soupeř. To běžela 24´minuta. Nakoplo nás to ještě víc a do konce poločasu se hrálo už jenom na polovině hostů. Jen vyrovnat se nedařilo. V poslední minutě se probil po straně Honza Kužel, z velkého úhlu poslat míč prudkou střelou ke vzdálenější tyči a zaslouženě srovnal skóre. Alespoň tak, kdybychom prohrávali,
tak by to bylo hodně nespravedlivé.
Druhý poločas začal výborně a po třech minutách jsme šli do vedení. Honza Kužel se uvolnil a střelou přes branku z rohu velkého vápna dal svoji druhou branku. Vypadalo to dobře, dlouho to však netrvalo. V 55´minutě jsme nechali soupeřova hráče před vápnem skoro bez povšimnutí a ten nás za to zle potrestal. Na střelu do šibenice neměl Jára Pochop nárok. Začínalo se znovu od začátku. Fotbal byl potom už spíše vyrovnaný, překvapivě jsme se drželi fyzicky proti v průměru skoro o deset roků mladšímu soupeři. Obě družstva si vytvořila už jenom jednu velkou šanci, u nás ji od tyče vytáhl gólman, na druhé straně jsme propásli tu nejvhodnější chvíli k zakončení a míč se odrazil od protihráče. Dvacet minut před koncem se před brankou hostů srazili hlavami obránce s Martinem Chomaničem a tekla i krev. Obránce musel do nemocnice, Martin zápas dohrál a pro tři štychy na čele si dojel až po zápase. Že bylo dobře, aby Martin zůstal, ukázal závěr zápasu. Všichni hráči potom bojovali až do samého závěru a nakonec jsme byli za snahu i oceněni. Tři minuty před koncem jsme šli po rohu důrazně až do konce za míčem a odměna na sebe nenechala čekat. Martin Chomanič zblízka prostřelil vše, co měl v cestě. Vedení jsme už udrželi a připsali si tak do tabulky další tři body. Zápas řídil víc než dobře rozhodčí až z dalekého Janova nad Nisou Zdeněk Nagy a dal v něm tři žluté karty. U nás ji dostal Honza Kužel za protesty, soupeř jednu za stejný prohřešek a druhou potom za faul.