Sokol Horka
24.09.2016 - 16:30
Pavel Dytrych (Dolní Branná)

J.Pošepný
L.Zikeš, T.Hasman, M.Jerie, L.Mikolášek
D.Jebavý (61´M.Kaván), M.Chomanič, Mar.Salátek, D.Albrecht
Jan Kužel, Mich.Salátek

Znovu s problémy se sestavou (to už ale asi jiné nebude) jsme hráli v dalším kole na pro nás asi nejméně oblíbeném hřišti, kde se nám nikdy moc nedaří. Už začátek zápasu ukázal, že nám fotbal domácích vůbec nesedí a vlastně skoro celý zápas jsme se spíše bránili. Snad jenom konec první půle jsme byli lepší a možná kdyby se podařilo vyrovnat (ono se
pravděpodobně i povedlo), tak mohlo být vše jinak. Druhé dějství bylo hned od začátku doslova tragédie a konečný výsledek mohl být ještě horší.
Od začátku se hrál pro diváka ne zrovna pěkný fotbal, ve kterém byli domácí o něco lepší. Do první „skoro“ šance jsme se dostali ale my. Marek Salátek mířil do gólmana. Hned z protiútoku bylo zle na druhé straně. Kuba Pošepný neudržel lehký míč do vápna a pro naše hostitele nebyl problém otevřít do prázdné branky skóre dnešního zápasu. Domácí to nakoplo ještě víc a hrálo se čím dál častěji na naši branku. Ve 12´minutě z dobré pozice ze středu vápna letěl míč těsně nad branku. Hráli jsme špatně, všechny míče se okamžitě vracely zpět, nikdo nebyl schopný podržet balón, natož pak něco vymyslet. V 16´minutě u nás stáli všichni svatí. Další slabší chvilku našeho brankáře, když mu znovu vypadl lehký centr, domácí okamžitě trestali. Naštěstí stál střelec v ofsajdu a prohrávali jsme stále o gól. Za chvilku se Kuba už ale začínal nacházet, vytáhl míč od tyče po hlavičce nehlídaného hráče. Potom jsme pomalu začali hru vyrovnávat, dál se ale hrál sice bojovný, ale až příliš rozházený a zcela nepřesný fotbal. Ke konci prvního dějství jsme najednou získávali převahu a hned to bylo znát. Ve 39´minutě po rohu dvakrát domácí vyhlavičkovávali z prázdné branky, ta druhá už byla asi za brankovou čárou. Nepískalo se a tak jsme dál prohrávali. Ve 43´minutě se probil za obranu Honza Kužel, brankář ho vychytal na roh. Byli jsme teď o hodně lepší, zapomněli jsme však na zadní vrátka. Minutu před koncem poločasu mířili naši hostitelé z vápna nad branku a do kabin se šlo za jejich těsného vedení.
„Namlsaní“ z konce první půle jsme nastoupili do té druhé s vírou, že se zápas otočí. Moc dlouho nám to však nevydrželo a už v po pěti minutách bylo zle. Domácí hráč neměl v naší rozhozené obraně žádný problém vstřelit branku a poslal nás doslova do kolen. Naše hra se úplně sesypala a bylo jen otázkou času, kdy nás soupeř dorazí. To se stalo už za deset minut po další laciné chybě v našem pokutovém území. Zpět se nás pokusil vrátit v 72´minutě Honza Kužel. Dostal míč za obranu a s přehledem přehodil brankáře. Veškeré naděje „pohřbila“ další chyba v defenzívě za tři minuty, kdy jsme nechali jít dva domácí hráče samotné na branku a ti už věděli, jak pojistit svoje první vítězství v sezóně. Do konce zápasu se už nic moc nedělo a tak ho mohl rozhodčí Pavel Dytrych z Dolní Branné ukončit, když v něm nedal žádnou kartu. Zápas se nám po minulém pohodovém vítězství vůbec nepovedl, prostě z horeckého hřiště mají naší hráči doslova noční můru a na fotbal sem se snad
ani nikdo netěší. Podle toho to i potom vypadá. Na druhou stranu to byla po šesti kolech naše první porážka a dál držíme druhé místo v tabulce.