1. FC Tatobity
17.09.2016 - 16:00
42. Salátek Mar., 65. Salátek Mich., 77. Chomanič, 81. Ruml, 89. Kužel (p.)
Kovář Vojtěch (Líšné)
Karty:
ŽK 0:2

J.Pošepný
L.Zikeš (75. R.Ruml), , T.Hasman, M.Jerie, L.Mikolášek
D.Jebavý, M.Chomanič, Mar.Salátek, D.Albrecht
Jan Kužel, Mich.Salátek (70. M.Šmíd)

V dalším kole jsme přivítali pro nás někdy hodně nepříjemného soupeře. V tomto zápase však byli hosté dost neškodní a jen díky naší nedisciplinovanosti v prvním dějství skončil zápas tak, jak skončil. Hráli jsme v úvodní pětačtyřicetiminutovce hodně nepřesně se spoustou chyb a někdy si i dost zbytečně hlasitě vyčítali svoje vzájemné kiksy. Každý hrál spíše na sebe, jakákoliv spolupráce neexistovala, soupeř tak ještě stačil držet hratelný výsledek. Do druhého poločasu jsme se uklidnili, začali si celkem přesně přihrávat a hned to bylo znát. S přibývajícím časem skóre narůstalo a Tatobity si potom domů odvezli docela slušný debakl.
Po hodně opatrném začátku, kdy družstva čekala, s čím to druhé přijde, jsme se ukázali první my. Dušan Albrecht se v 6´minutě dostal za obranu, zbytečně rychle se míče chtěl zbavit a ukvapeně mířil vedle. Fotbal se hrál potom spíše ve středu hřiště o nějaké kvalitě hry se určitě nedalo mluvit. Spíše pěší fotbal nikoho ani nemohl bavit. Až po 20´minutách se průběh začal obracet v náš prospěch. Nejprve to zkusil z 25 metrů z trestného kopu Marek Salátek. Střela šla přímo na gólmana.
Za tři minuty prošel Luděk Zikeš z obrany s míčem přes celé hřiště až do vápna, střelu vyrazil brankář znovu na roh. Začalo být už hodně vidět, že jsme lepší. Potom jsme měli i štěstí, když se náš dnešní soupeř dostal poprvé k našemu vápnu. Obrana byla hodně rozhozená, naštěstí toho Tatobity nedokázali nijak využít. Otevřít skóre se nám povedlo až pět minut před koncem poločasu. Po rohu přihrál Honza Kužel na volného Marka Salátka a ten nedal křížnou střelou po zemi strážci branky hostů žádnou šanci. I když jsme nehráli zrovna moc dobře, hlavně vůbec ne kolektivně, tak naše vedení bylo naprosto zasloužené.
Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme hrát více spolu, že si budeme více nahrávat
a oprostíme se od zbytečného hlasitého zvukového doprovodu ke všemu, co se na hřišti děje.
A hned to bylo znát. Už z první akce mohlo udeřit. David Jebavý ze strany nacentroval před branku
a míč z hlavy Michala Salátka šel jen těsně vedle. V 50´minutě se už Michalovi povedlo poslat míč
do sítě po přihrávce od Martina Chomaniče. Proti však byl asistent sudího a signalizoval hodně,
ale opravdu hodně nesmyslně postavení mimo hru právě Martinovi. Dál jsme tedy vedli jenom o gól. Za minutu byl ve velké šanci Honza Kužel, z deseti metrů mířil vedle. Za chvíli se dostal do další příležitosti Martin Jerie, brankář ho ještě vychytal. Naše převaha se každou chvílí zvyšovala, všemu
už chyběla jenom pojistka v podobě druhé branky. Po hodině hry jsme si vybrali jedinou slabší chvilku ve druhém dějství. Rychlý míč za obranu pokryl na poslední chvíli před napadajícím útočníkem včasným vyběhnutím Kuba Pošepný. Jak se potom ukázalo, tak to byla první a zároveň
i poslední soupeřova návštěva poblíž naší branky ve druhém poločase. Až tak jasný byl průběh zápasu. V 63´minutě jsme rozebrali obranu hostů, Honza Kužel mířil znovu vedle. Za dvě minuty
se to konečně povedlo. Dušan Albrecht přihrál na Honzu Kužela, ten poslal míč od brankové čáry
do malého vápna přesně na nohu Michala Salátka, který se zblízka nemýlil - 2 : 0. Za minutu
po centru do šestnáctky přiklepl Marek Salátek zpět Dušanu Albrechtovi, míč skončil vedle branky. V 75´minutě byl tam, kde měl být po zmatku v soupeřově obraně Martin Chomanič a vedli jsme
o tři branky. Deset minut před koncem si zaběhl za obranu po další rychlé akci Martin Chomanič, přihrál před branku přesně na Romana Rumla a ten zblízka měnil výsledek počtvrté. Další dvě celkem dobré šance zůstaly nevyužity. V 85´minutě prošel obranou Martin Chomanič, byl faulován
a kopali jsme penaltu. Honza Kužel z ní nedal brankáři sebemenší šanci a stanovil tak konečné skóre zápasu. Víc už nedovolil rozhodčí Vojtěch Kovář z Turnova, který hned potom zápas poněkud s předstihem ukončil. Dal v něm soupeři dvě žluté karty za fauly.