L.Mikolášek, T.Hasman, M.Jerie, M.Šmíd
D.Jebavý (79. L.Zikeš), M.Chomanič, Mar.Salátek, R.Ruml
Jan Kužel, Mich..Salátek

Průběh zápasu:

K prvnímu zápasu nové sezóny jsme zajížděli do Rovenska, kde na nás čekala místní rezerva. Hned v prvním kole jsme měli problém se sestavou, ale na tuhle situaci jsme celkem zvyklí, tak
se to zase nějak „slepilo“. V sestavě chyběli Dušan Albrecht, Pavel Grof, Jirka Pěnička, Martin Jahn
a Martin Kaván a tak jsme museli věřit, že to zbylých dvanáct hráčů nějak zvládne. A jak se nakonec
i ukázalo, tak zvládlo. Vítězství se ale nerodilo vůbec lehce, spíše naopak. Po vyrovnaném začátku jsme zcela vyklidili hřiště a domácí nám dlouhé minuty nepůjčili míč. Ve 25´ minutě jsme prohrávali 3 : 0 a spousta šancí zůstala ještě nevyužita. Naši hostitelé potom polevili a dali nám šanci na nápravu a zle za to byli „odměněni“. Postupně jsme získávali převahu, do poločasu stáhli náskok na rozdíl jediného gólu a v samém závěru výsledek otočili. Body jsou hodně vydřené a musíme si přiznat,
že i trochu šťastné. Domácí neproměnili za stavu 3 : 3 penaltu a dvakrát zazvonila i tyč naší branky.
Ve vyrovnaném začátku jsme si vytvářeli šance my, nejdříve to zkusil z trestného kopu z dvaceti metrů Honza Kužel, tečovaná střela skončila nad. Chvíli po něm střílel v dobré pozici ze stejné vzdálenosti vedle David Jebavý. V 7´minutě jsme měli štěstí. Po zbytečném rohu šla hlavička domácích těsně nad břevno. To domácí jakoby nakoplo a začalo se hrát jenom na naší polovině. V 9´minutě po špatné rozehrávce ve středu hřiště zvonilo břevno naší branky. Za další dvě minuty vykopával míč za už překonaným brankářem z prázdné branky Martin Jerie. V 16´minutě už bylo
ale zle. První šanci ještě náš gólman vyrazil, pro nikým neatakovaného útočníka už ale nebyl problém otevřít skóre zápasu. Za dvě minuty bylo ještě hůř. Přestala nám úplně fungovat defenzíva a po dalším rychlém útoku zastavil Tomáš Hasman domácího útočníka ve vápně jenom faulem, kopala se na nás penalta a bylo to 2 : 0.
Za minutu nás zachránil po dalším kiksu včasným zásahem náš brankář. Hned potom však špatně vykopl a střelu z dálky pustil potřetí do své branky. Byli jsme dost na dně a začal hrozit debakl. Zpět do hry nás dostal ve 33´minutě špatným zásahem pro změnu strážce domácí branky. Neudržel míč
a Martin Chomanič byl tam, kde měl být, 3 : 1. Za minutu poslal před branku Marek Salátek trestný kop a po zmatku a další chybě domácího brankáře jsme kopali roh. Po jeho zahrání snížil znovu Martin Chomanič, tentokrát hlavou na rozdíl jediné branky. Hned bylo vše jinak. Byli jsme najednou lepší a až do konce poločasu domácím míč moc nepůjčovali.
Po opatrném začátku druhého dějství jsme domácím míč moc nepůjčovali. V 50´minutě vyrobil stoper pořádnou chybu a gólman na poslední chvíli zachránil na roh. V 56´minutě už ale bylo vyrovnáno. Honza Kužel vybojoval v rohu míč, poslal lehoučký centr až za brankáře na hlavu Martina Chomaniče a ten završil čistý hattrick v dnešním zápase. Dál jsme byli lepší a vítězství bylo nadosah. V 67´minutě po rohu mířil Marek Salátek z blízka nad, za dvě minuty mířil stejně z 25 metrů druhý Salátek, Michal. Po dalším rychlém útoku do stále častěji otevřenější obrany domácích netrefil branku Roman Ruml. V 77´minutě nám zatrnulo, Martin Chomanič fauloval ve vápně a kopala
se na nás druhá penalta. Brankář však tentokrát zachoval pevné nervy a míč nadvakrát chytil. Hodně důležitý moment, domácí mohli z toho mála, co ve druhém poločase předvedli, vytěžit maximum, tedy tři body. Deset minut před koncem poslal Michal Salátek nadýchaný centr za obranu na Honzu Kužela, míč z jeho kopaček však cíl nenašel. Už to vypadalo na remízu, proti však byl Roman Ruml, který se minutu před koncem řádné hrací doby opřel z dálky do míče a vymetl šibenici domácí branky a rozhodl a našem vítězství. To jsme potom udrželi i přes dvouminutové nastavení. Zápas řídil Marek Pecina z Poniklé a dal v něm na každé straně po dvou žlutých kartách. Na naší straně ji dostali Tomáš Hasman Honza Kužel za fauly.