HSK Benecko
28', 58' J.Kužel, 61' p. Mar.Salátek, 64' M.Jerie
Petr Zboroň (Semily)
Karty:

P.Grof - M.Kaván, T.Hasman, M.Jerie,, J.Hasman - D.Jebavý, Mar.Salátek, Mich..Salátek, R.Ruml - J.Kužel, L.Zikeš,

Tentokrát jsme zajížděli na jedno z nejvýše položených fotbalových hřišť, na Benecko. K zápasu jsme odjeli s jedenácti lidmi, tedy s nikým na střídání. Naštěstí to potřeba nebylo. Velkým naším problémem bylo trefit pořádně branku, hráči stříleli celkem často (hlavně Honza Kužel a Marek Salátek), většinou však do rukavic brankáře nebo vedle, Skoro po celý zápas jsme i s oslabenou sestavou měli převahu, koncovka však nic moc. A to, co jsme předvedli na konec zápasu, tím se moc chlubit taky nemůžeme.
Vlastní zápas jsme začali opatrně, brzy jsme však poznali, že dnes nebudeme mít žádného velkého soupeře. Hrálo se většinou na polovině domácích a bylo jen otázkou času, kdy
se někdo trefí. První to zkusil v 8´minutě Marek Salátek, za dvě minuty hned dvakrát Honza Kužel, ve 12´a ve 13´ minutě znovu první jmenovaný. Střely si svůj cíl ale nenacházely. Fotbal se hrál jenom na jednu branku, soupeř naší polovinu snad ani nepoznal. Ve 28´minutě jsme šli do vedení. Honza Kužel tentokrát zamířil přesně a otevřel účet dnešního zápasu.
Dál jsme „tvrdili“ muziku, jen ta pojiska všemu chyběla. Ve 35´minutě se domácí snad poprvé vážněji dostali k naší brance a hned z toho byl roh. To však bylo v prvním dějství
od nich jediné, co udělali. Naši hráči dál hledali cíl, do poločasu se nám už ale nic nepovedlo. Škoda, vedení mohlo být daleko vyšší, chyběla však jistota v zakončení, byly to většinou
ne moc prudké a hlavně nepřesné střely.
Druhý poločas začal podobně, jaký byl celý ten první. Útočili jsme jenom my a znovu zkoušeli dalekonosnými střelami zvýšit náskok. V 51´minutě nejprve Marek Salátek,
za dvě minuty dvakrát Honza Kužel. Žádná se však zase neujala. Zvýšit náskok se povedlo
až v 58´minutě, Roman Ruml přihrál na Honzu Kužela a vedli jsme o dva góly.To nám vlilo klid na naše kopačky a konečně jsme se prosazovali. Za tři minuty si udělal výlet k soupeři Tomáš Hasman a byl ve vápně faulován. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Marek Salátek. Potom to dvakrát zkoušel znovu Honza Kužel, v dobrých pozicích však nezacílil dobře. Náš tlak narůstal. V 74´minutě byl tam, kde měl být Martin Jerie a prostřelil vše,
co mu stálo v cestě. Našim hráčům to asi už „stačilo“ a dost nepochopitelně přestali hrát.
Za dvě minuty ztratil třikrát po sobě míč Martin Kaván a domácí trestali. V 80´minutě mohl Marek Salátek zblízka zvýšit náskok, trefil z malého vápna jenom brankáře. A punc na náš nepovedený závěr dala 88´minuta. Po rohu zaváhala naše obrana takovým způsobem, že míč prošel mezi dvěma hráči k neobsazenému domácímu útočníkovi a pro něho nebyl problém stanovit konečný výsledek zápasu. V tabulce postoupíme o jedno místo, dostat se mezi první tři bude ale hodně těžké. Zápas řídil Petr Zboroň ze Semil a dal Tomáši Hasmanovi žlutou kartu za sice ostrý, ale zcela čistý zákrok. Druhou dostal David Jebavý, tady se o oprávněnosti moc diskutovat nedá. Domácí z tohoto měření vyšli s čistým štítem.