4:6 (3:2)
20.kolo
21.05.2016 - 17:00
Branky:
26', 29', 37' J.Kužel, 50' Mar.Salátek
Sestava:

M.Jerie - M.Šmíd, T.Hasman, R.Ruml, L.Zikeš (46´M.Kaván) - J.Pěnička, Mar.Salátek, M.Chomanič, D.Albrecht - J.Kužel, Mich.Salátek

Průběh zápasu:

V podstatně jiném složení a navíc bez gólmana jsme nastoupili k dalšímu zápasu. Fotbal
se hrál z naší strany místy hodně zmatený a soupeři jsme na góly často i nahráli. Znovu jsme neproměnili i ty největší šance, kdy byl náš hráč sám před gólmanem. V 60´minutě jsme vedli 4 : 2,
co se potom stalo je ale dost těžko vysvětlitelné. Úplně se rozpadla defenzíva a po extra hrubých chybách jsme protivníkovi body doslova darovali. Po zápase byli hráči hodně zklamaní, diváci asi ještě víc. Takový propadák jsme už dlouho nepředvedli. Body jsme si tentokrát prostě nezasloužili. Nedá se nic dělat, roky utíkají a může být ještě hůř.
Vlastní zápas ještě ani nezačal a už jsme prohrávali. Po počátečním rozehrání uběhlo asi dvacet vteřin a při centru zleva naši obránci asi ještě spali a pro nikým nehlídaného útočníka hostů nebyl problém z malého vápna otevřít účet zápasu. Ve 3´minutě mohlo být srovnáno. Honza Kužel šel sám, zblízka však trefil jenom gólmana. Hrálo se hodně ve středu hřiště bez šancí, naše obrana však docela „hořela“. Ve 20´minutě vybojoval ve středu hřiště míč Martin Chomanič. Šel sám na branku, v rozhodující chvíli místo zakončení však nahrál do strany na Honzu Kužela, po jehož střele skončil míč v síti. Proti byl však asistent a pro hodně diskutabilní ofsajd gól neplatil. Ve 26´minutě
se to už povedlo. Hosté ztratili ve středu hřiště míč, Michal Salátek poslal míč za obranu a Honza Kužel nezaváhal. Obloučkem přehodil brankáře a bylo srovnáno. Za tři minuty bylo ještě líp. Marek Salátek se několika kličkami zbavil ve středovém kruhu protihráčů, dostal se až na vápno, kde místo střely přihrál ještě Honzovi Kuželovi a šli jsme do vedení. V té chvíli jsme byli určitě lepší
a vypadalo to, že jsme se už srovnali se změnami v sestavě a budeme podle předpokladů „tvrdit muziku“ v dnešním zápase. Jenže naše nabitá jistota dlouho netrvala. Ve 32´minutě ještě protivník nepotrestal kiks v obraně, za dvě minuty už bylo všechno jinak. Po další chybě v defenzívě využil soupeř špatného postavení našeho brankáře a dalekonosnou střelou vyrovnal. Horka se však dlouho z vyrovnaného stavu neradovala. Ve 37. minutě zahrával z úhlu Honza Kužel trestný kop a za výrazné pomoci brankáře, tyče i obránce nás poslal znovu do vedení. Zvýšit mohl dvě minuty před koncem poločasu ještě Marek Salátek, trefil bohužel jenom tyč a do kabin se šlo za našeho hodně hubeného vedení.
Do druhého dějství jsme šli s tím, že musíme dát brzy gól a hlavně se uklidnit. První šanci měl
náš soupeř a Martin Jerie musel ukázat svoje umění, když výborně vytáhl jedovatou střelu na roh.
Za minutu jsme dokázali splnit svoje přání a vedli jsme o dvě branky. Marek Salátek se ve vápně hezky uvolnil a nedal brankáři žádnou šanci. Dlouho jsme však v klidu nebyli. V 60´minutě začala naše „poprava“. Po centru do středu obrany na neuhlídaného útočníka se náskok ztenčil na jeden gól. Za chvíli nás mohl vrátit zpět do zápasu hlavní sudí. Dušan Albrecht byl ve vápně více než viditelně postrčen rukama, píšťalka ale mlčela. V 66´minutě zahrozil hlavou po rohu Tomáš Hasman, bohužel bez potřebného efektu. Dvacet minut před koncem jsme soupeře “poslali“ do závěrečného tlaku,
když se naši hráči nedohodli a „přesnou“ přihrávkou poslali útočníka do brejku a bylo vyrovnáno.
Od té chvíle jsme zcela vyklidili hřiště a bylo jen otázkou času, kdy bude ještě hůř. Deset minut před koncem se oba stopeři „vydali podpořit útok“ při našem rohovém kopu a najednou na zbylé dva členy naší obrany běželi čtyři soupeři a prohrávali jsme. Byli jsme na dně a už se nenašel nikdo,
kdo by zvednul spoluhráče a pokusili jsme se alespoň vyrovnat. Naopak, těsně před koncem
jsme znovu víc než lacině inkasovali pošesté. Snad se do příštího zápasu dají naši hráči zase dohromady, tedy pokud bude alespoň brankář. Utkání řídil Robert Bačo z Přepeř a dal v něm na každé straně jednu žlutou za fauly. U nás to byl Dušan Albrecht.